نمایندگی ژنراتور استمفورد

نمایندگی ژنراتور استمفورد انگلستان STAMFORD

ژنراتور استمفورد STAMFORD یکی از مرغوبترین و باکیفیت ترین ژنراتورهای موجود در بازار می باشد. این ژنراتور محصول کشور انگلستان بوده و در بیشتر ژنراتورهای توان بالا از این کالا استفاده می شود.

کمپانی استمفورد بیش از ۱۰۰ سال سابقه درخشان در زمینه تولید ژنراتور را دارد. این شرکت که تولید کننده انواع ژنراتور استمفورد است ، با نام تجاری Cummins Generator Technologies یا (Newage AVK) شروع به طراحی و ساخت ژنراتور های با کیفیت جهانی نمود. این کمپانی دارای تجربه ی زیادی در ساخت ماشین های الکتریکی متنوع و کاربردی در شهر استمفورد انگلستان می باشد. شرکت استمفورد در ابتدا در سال ۱۹۳۵ در شهر منچستر انگلستان با هدف تولید مجموعه های جایگزین و کمپرسورهای هوا تاسیس گردید. سپس با ادغام این کمپانی با شرکت Newage AVK در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ ، این شرکت توانست به عنوان رهبر جهانی تولید کننده ی ژنراتور های از ۸ KVA تا ۲۰۰۰ KVA شناخته و مشهور شود. همچنین شرکت استمفورد، در سال های اخیر اقدام به تولید ژنراتور استمفورد یک سر بلبرینگ که بسیار کارآمد تر از ژنراتور های دو سر بلبرینگ هستند، نموده است.

به صورت کلی می توان در مورد این نوع ژنراتور ها چنین گفت که ژنراتور استمفورد امروز توانسته به عنوان یکی از قطب های برجسته در میان انواع ژنراتور ها با برند های مختلف، در اقصی نقاط دنیا و به خصوص در کشور عزیزمان ، ایران خودنمایی کند. در سال های اخیر، در کشور ما این نوع ژنراتور بیشترین کاربرد را در میان خریداران و صنعتگران داشته است. البته یکی از مواردی که در هنگام خرید ژنراتور استمفورد بسیار حائز اهمیت بوده و می بایست مد نظر قرار داد، آن است که از اصالت کالا اطمینان حاصل شود. زیرا به دلیل افزایش کاربری و فروش ژنراتور استمفورد، چین و هند نیز اقدام به تولید محصولاتی مشابه با برند استمفورد کرده اند که قطعا از کیفیت عالی ژنراتور استمفورد اصل انگلیس برخوردار نبوده و قیمت پایینی دارند و شاید همین دلیل باعث استقبال و خرید افراد می شود، اما باید در نظر گرفت که این نوع ژنراتورها، ممکن است تحت شرایط عملکرد طولانی، بازده خوبی نداشته باشند.

نمایندگی ژنراتور استمفورد

نحوه عملکرد ژنراتور استمفورد

در حقیقت این نوع ژنراتور، تجهیز صنعتی مفیدی متشکل از دو قسمت روتور (دوار) و استاتور (ساکن) می باشد که با تبدیل مکانیک به الکتریسیته ، موجب تولید برق می شود . این تبدیل انرژی توسط القای میدان میغناطیسی صورت می گیرد. در ژنراتور استمفورد، ممکن است که یک توربین آبی ، بادی و یا بخار به عنوان تولید کننده نیروی مکانیکی دخیل باشد. بنابراین وجود ژنراتور استمفورد در هر عملیاتی می تواند از اختلال در روند کار که در اکثر موارد ناشی از قطع برق می باشد، جلوگیری نماید و به عنوان برق اظطراری، درجه ی حفاظت از قطعات و تجهیزات را بالا ببرد.

اصلی ترین بخش ژنراتور استمفورد

همانطور که در بالا بدان اشاره شد، قسمت اصلی یک ژنراتور استمفورد را موتور که تزریق کننده انرژی مکانیکی به ژنراتور می باشد، تشکیل می دهد. اندازه ی موتور ژنراتور استمفورد، باید متناسب با میزان توان خروجی در نظر گرفته شود و در انتخاب این قسمت که نقش مهمی در عملکرد ژنراتور ها دارد، می بایست نکات ریزی را مورد توجه قرار داد. از آنجاییکه ژنراتور استمفورد می تواند با استفاده از سوخت های متفاوتی مانند پروپان، گازوئیل و بنزین عملکرد داشته باشد، تولید کنندگان الکتروموتور، می بایست این نکته را مد نظر قرار داده و نوع موتوری که قرار است با ژنراتور کوپل شود را بر اساس سوخت ژنراتور طراحی کنند. به طور کلی موتور برق هایی که توان کمتری داشته و سایز کوچکتری دارند، عموما از طریق سوزاندن بنزین عملکرد دارند، اما موتور های بزرگتر از گازوییل و پروپان استفاده می کنند.

انواع ژنراتور استمفورد

ژنراتور برق استمفورد را نیز مانند سایر تجهیزات الکتریکی می توان بر مبناهای مختلفی دسته بندی کرد. به عنوان مثال می توان آن ها را از نظر ساختمانی به دو مدل قطب برجسته و قطب صاف تقسیم کرد. از انواع دیگر این ژنراتور ها، ژنراتور های سنگرون و آسنگرون هستند که ژنراتور سنگرون استمفورد خود دارای چهار مدل می باشد.

ژنراتور ۲ پل
ژنراتور ۴ پل
ژنراتور ۶ پل
ژنراتور ۲ پل و ۴ پل

همچنین این ژنراتور ها بر اساس نوع کارکرد، در دو مدل دائم کار (Prime) و اضطراری (Emergency) طراحی و ساخته می شود. استفاده از نوع دائم کار، بیشتر برای مناطق فاقد برق سراسری می باشد. نوع اضطراری نیز برای تامین برق در هر گونه عملیاتی که قطع برق ممکن است آسیب جدی به تجهیزات و لوازم دخیل در کار وارد نماید ، به کار گرفته می شود.

موارد کاربرد ژنراتور استمفورد

ژنراتور استمفورد از آن جاییکه توانایی تامین برق را دارد، می تواند در بیشتر فعالیت های صنعتی و حتی خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله کاربری های این ژنراتور ها، می توان به استفاده آن ها در بیمارستان ها، سرد خانه ها، سرورهای شبکه، کشتی ها، هواپیماها ، معادن ، مراکز صنعتی و … اشاره نمود.

برای استعلام قیمت ژنراتور سه فاز استمفورد و ژنراتور تک فاز استمفورد با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمائید.